Biddy Basket 2022 luvulle
Julkaistu: 07.11.2022 13.31

Biddy Basket 2022 luvulle

Toimintamme kokee tulevalla kaudella monenlaista muutosta.

Ensimmäinen vaihe on tämä kotisivujen sekä seura-, ja taloushallinnon muutos. Pyrimme tällä muutoksella rakentamaan mukana olevalle jäsenistölle pohjan jossa olisi ajantasaista tietoa sekä informaatiota tulevasta.

Kuten huomaatte päävalikko on jaettu kolmeen ryhmään.

1. Leirit

Järjestämme edelleen 3-tasoisen valinta leirityksen joka perustuu

- 1-taso Henkilökohtaisen perus tekniikan opiskeluun kokeneiden valmentajiemme ohjaamina. Tällä tasolla lähdemme liikkeelle alkeista ja viemme asioita ryhmän taitojen mukaan eteenpäin. 1-tasolle voivat ilmoittautua kaikki halukkaat jotka täyttävät ikä kriteerit. Pyrimme järjestämään useamman 1-tason leirin ympäri Suomea ajatuksella tuoda valmentajat pelaajien luokse jotta aina ei pelaajien tarvitsisi lähteä kauas leireilemään. Seurat voivat olla yhteydessä meihin jos haluavat 1-tason leirin omalle paikka kunnalle. Tapahtuma toimii samalla valmentaja koulutuksena niin haluttaessa.

- 2-taso Henkilökohtaisen perus taktiikan opiskeluun kokeneiden valmentajiemme ohjaamina. Tällä tasolla keskitymme pelin ymmärtämiseen ja lukemiseen. 2-tasolle valitaan pelaajat 1-tasolta. Tältä leirillä valitaan matkaan lähtevät joukkueet

- 3-taso on joukkue leiri. Opetuksessa keskitytään joukkue kohtaisiin asioihin. Tällä tasolla jaetaan matkaan lähtijöille varustepaketit, otetaan joukkue- ja yksilö kuvat matka julkaisuun sekä pidetään matkaan lähtijöille info tilaisuus sunnuntaina.

2. Biddy USA

Tällä sivustolla keskitytään Usan matkalle lähtijöiden asioihin. Tänne tulee tieto lennoista, paikoista, majoituksista yms, matkaan liittyvästä. Pelaajilla sekä varapelaajilla on oikeus näille sivuille aina 2-tasolta matkaan saakka

3. Biddy EUROOPPA

Tällä sivustolla keskitytään Usan matkalle lähtijöiden asioihin. Tänne tulee tieto lennoista, paikoista, majoituksista yms, matkaan liittyvästä. Pelaajilla sekä varapelaajilla on oikeus näille sivuille aina 2-tasolta matkaan saakka

Seuran muut infot tulevat alasvetovalikoihin josta löytyy tietoa seuramme toiminnasta.

Lisätietoja yhdistyksen toiminnasta saat soittamalla 


045-1212170 Pekka Hartikainen